Bratislava 23. júna (TASR) – Ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS) v utorok rokovala so zástupcami kultúrnej obce o smerovaní kultúrnej politiky SR. Stretnutie sa konalo na základe uznesenia, ktoré vzišlo z aprílového zasadnutia Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá. Uskutočnilo sa na Ministerstve kultúry (MK) SR. TASR o tom informovala riaditeľka odboru komunikácie rezortu Petra Demková.
„Dnešná diskusia bola veľmi podnetná a potvrdila, že predstavitelia kultúrnej obce majú záujem aktívne sa podieľať na formovaní kultúrnej politiky Slovenska. Oceňujem hodnotnú otvorenú a vecnú diskusiu, ktorá nám umožňuje lepšie vnímať potreby jednotlivých oblastí kultúry a hľadať spoločné riešenia v prospech celého sektora. Dohodli sme sa na jej pokračovaní,“ uviedla Šimkovičová.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk
https://www.teraz.sk/slovensko/mk-m-simkovicova-rokovala-so-zastu/972642-clanok.html
23. júna 2026 17:07










