Praha 23. júna (TASR) – Český premiér Andrej Babiš podľa svojich slov nerozumie, prečo sa prezident Petr Pavel rozhodol podať kompetenčnú žalobu na Ústavný súd. Odmietol, že by vláda bránila hlave štátu v zahraničných cestách. Situácia ho vraj mrzí, lebo by sa namiesto tohto sporu mohlo radšej hovoriť o podľa neho dôležitejších veciach. Povedal to v utorok na brífingu pred odletom na summit premiérov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) do Maďarska, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.
„Ja tomu nerozumiem, pán prezident absolvoval 61 zahraničných ciest, z toho za našej vlády desať. Navštívil 12 rôznych krajín, schválili sme jeho účasť na Valnom zhromaždení OSN. A v Ústave je jasne napísané, že tieto aktivity sú s mandátom vlády, takže nerozumiem tomu. Myslel som si, že pán prezident bude trošku nad vecou, celé je to také zvláštne,“ čudoval sa Babiš.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk
https://www.teraz.sk/zahranicie/babis-k-zalobe-myslel-som-si-ze-pre/972632-clanok.html
23. júna 2026 16:37










