Bratislava 25. júna (TASR) – Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) vo štvrtok odcestoval do poľského mesta Gdaňsk, kde sa zúčastní na medzinárodnej konferencii o obnove Ukrajiny. Informoval o tom tlačový odbor Úradu vlády (ÚV) SR.
Podujatie v Gdaňsku je hlavným medzinárodným fórom venovaným koordinácii medzinárodnej pomoci a investícií do povojnovej obnovy Ukrajiny a prvý raz sa koná v Poľsku. Podujatie organizujú vlády Poľska a Ukrajiny s cieľom zmobilizovať finančnú a politickú pomoc na povojnovú rekonštrukciu Ukrajiny.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk
https://www.teraz.sk/slovensko/premier-odcestoval-na-konferenciu-o-po/973014-clanok.html
25. júna 2026 8:19










