Kultúrno-komunitné centrum BOD
Bratislava má nový priestor pre nezávislé umenie, dialóg a komunitný život. Nové kultúrno-komunitné centrum BOD oficiálne otvoria v pondelok na Hraničnej 38 po intenzívnom období testovacích podujatí, ktoré preverili potenciál priestoru a priniesli vlnu podpory od verejnosti.
Informoval o tom Robert Pospiš z vydavateľstva Real Music House, ktoré za priestorom stojí. Oficiálnu „otváračku“ naplánovali dnes na 18.00 h.
Zakladatelia centra, hudobníci a vydavatelia Robert Pospiš a Martin Sillay, novým priestorom podľa vlastných slov reagujú na aktuálnu potrebu budovania otvorených ostrovov slobodnej kultúry. „Uvedomujeme si, že nežijeme v ideálnych časoch. Práve preto sme sa však rozhodli otvoriť BOD. Chceme, aby to bolo živé miesto pre kultúru, umenie a hlboké, otvorené rozhovory. Veríme, že v našom snažení nájdeme partnerov, pretože teraz je ten dôležitý čas,“ vyhlasuje hudobná dvojica.
Tvorcovia projektu pozývajú verejnosť, aby svojou účasťou podporila vznik nového priestoru na kultúrnej mape Bratislavy.
Zdroj:
FB Real Music House
Hudobníci Robert Pospiš a Martin Sillay
Ten ešte pred samotným prestrihnutím pásky zažil intenzívny „predskokanský“ týždeň. Stal sa útočiskom a krstným rodičom dvoch slovenských hudobných projektov, ktoré vznikali v priamej symbióze s BODom. Prvým podujatím v priestoroch centra (27. 5.) bolo koncertné uvedenie a diskusia k novému CD Memória e Fado, pod ktorým sú podpísaní violončelista Eugen Prochác a gitarista Martin Krajčo. Album vyšiel pod hlavičkou vydavateľstva Real Music House.
„Projekt predstavuje hlboký a dramaturgicky ucelený ponor do sveta latinsko-americkej hudobnej kultúry a portugalského štýlu fado. Pre tento žáner je príznačný výrok – Portugalsko spieva, keď má chuť plakať, nesie v sebe melanchóliu, spomienky, ale aj silnú vieru v lepšie zajtrajšky,“ približuje vydavateľstvo.
Zdroj:
FB Real Music House
Kultúrno-komunitné centrum BOD
Dodáva, že kultúrno-komunitné centrum bolo minulý týždeň aj miestom výnimočného hudobného spojenia. Slovenský akordeonista a skladateľ Boris Lenko, ktorý vydáva svoj nový autorský album s názvom Concord Harmonicus, v BODe naživo interpretoval nové autorské skladby. Konali sa tu aj rozhovory s autorom o procese tvorby a slávnostný krst za účasti špeciálnych hostí z umeleckej scény.
Ako ďalej avizujú zakladatelia nového kultúrno-komunitného centra priaznivcom slobodného umenia, hudobným nadšencom a obyvateľom hlavného mesta, samotný program na pondelkovom otvorení je jednoduchý. „Budeme spolu a veľmi sa na to tešíme. A samozrejme, aj niečo zahráme. Bude to špeciálny set. Aj so špeciálnym hosťom. Pripojí sa k nám milovaný a obľúbený Miloš Valent,“ dodáva hudobná dvojica Robert Pospiš a Martin Sillay.
(tasr, ms)
Zdroj: www.bratislavskenoviny.sk










