Martin 27. júna (TASR) – Vysoké teploty by mala sprevádzať i úprava jedálnička. Ľudia by sa mali počas vysokých teplôt vyhýbať veľkým, mastným porciám jedál na noc i tvrdému alkoholu. Pomôcť s hydratáciou môže i domáci izotonický nápoj v podobe vody s cukrom a soľou. Upozornil na to primár I. internej kliniky Univerzitnej nemocnice Martin (UNM) Juraj Krivuš vo videu na sociálnej sieti.
„Keď vonku padajú teplotné rekordy, najhoršie, čo môžu ľudia pre svoje zdravie urobiť, je dať si ťažké a tučné jedlá. Tie v tele zapnú kúrenie a termoregulácia dostane facku,“ zdôraznil Krivuš.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk
https://www.teraz.sk/slovensko/lekar-ludia-by-sa-mali-pocas-horuc/973627-clanok.html
27. júna 2026 10:55










