Header Ad
Domov Správy Mestskí policajti zachraňovali stratené deti. Do Košíc prišli samé autobusom

Mestskí policajti zachraňovali stratené deti. Do Košíc prišli samé autobusom

50

Všímavosť občanov a rýchly zásah košických mestských policajtov pomohli v pondelok (18. mája) popoludní vyriešiť situáciu dvoch maloletých detí. Hliadka ich našla na čerpacej stanici bez dozoru dospelých.

Na miesto vyslalo hliadku operačné stredisko po prijatí oznamu od občanov. Policajti na pumpe našli dve mierne dezorientované deti vo veku 11 a 12 rokov. 

„Policajti s nimi nadviazali citlivý kontakt a zistili, že do mesta pricestovali autobusom bez vedomia rodičov. Deti boli našťastie v poriadku a neutrpeli žiadne zranenia,“ informovala Mestská polícia Košice na sociálnej sieti.

Príslušníci hliadky deti presunuli do bezpečného prostredia a poskytli im vodu a občerstvenie.

 „V súčinnosti s koordinátormi a sociálnymi pracovníkmi sme zorganizovali ich bezpečný návrat k príbuzným,“ uzatvorila MsP Košice.

text: Zuzana Ročeňová

ilustračné foto: FB Mestská polícia Košice

Zdroj: nasekosice.sk